MarCelLi

MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o. jest spółką technologiczną (spin-off/spin-out) powołaną w 2014 roku przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współudziale polskiego węzła Wspólnoty Wiedzy i Innowacji InnoEnergy Europejskiego Instytutu Technologicznego - KIC InnoEnergy SE. Spółka została powołana w celu komercjalizacji dwóch wynalazków opracowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Górniczo-Hutniczej i prowadzi działalność w zakresie opracowania i rozwoju technologii wytwarzania materiałów elektrodowych oraz elektrolitów przeznaczonych do zastosowań w akumulatorach litowo-jonowych (Li-ion), a także produkcji tych materiałów w oparciu o opracowane technologie.

Transfer technologii a także wypracowanie trwałej synergii pomiędzy nauką i biznesem w obszarze magazynowania energii stanowić będzie model umożliwiający wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań opracowanych na uczelniach do gospodarki.

Zakres współpracy:

  • powiększanie skali opracowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim innowacyjnych procesów technologicznych w celu ich komercjalizacji i wdrożenia
  • inicjowania prac badawczo-rozwojowych ze wspólnego obszaru zainteresowań